Як визначити, чи вагітні ви?

382686

Для більшості жінок це така очікувана і жадана подія. З’являються перші ознаки вагітності. І жінку починає турбувати питання “ Чи дійсно я вагітна?” В першу чергу це, звичайно, відсутність менструації, ще такі як: нудота з ранку чи в інший час виникає здебільшого, розпочинаючи з 2-8 тижня. Також до гаданих ознак відносять часте сечовипускання і проявляється десь з 6-8 тижня. Набряк і підняття грудей, зміна кольору ореол сосків також можуть бути зв’язані з вагітністю. Якщо присутні майже всі ці ознаки, то шанси зростають, але не дають 100% гарантії та є лише вірогідними. Можливо, ці ознаки можуть свідчити про різні захворювання. До більш точних відносяться тест на вагітність, а також аналіз сечі на наявність хоріонічного гонадотропіну, він зявляється з 8-10 дня після запліднення. Цей аналіз має дуже велику вирогідність.

Памятайте, що медичний огляд кваліфікованого лікаря може підтвердити, або ж навпаки розвіяти всі догадки! Також слід відмітити, дуже часто трапляється, що жінки, які мріють про вагітність і весь час про це думають й справді починають відчувати всі гадані ознаки, але коли жінка проходить огляд лікаря, він цього не підтвержує.

Тепер детальніше про методи діагностики вагітності. Домашній тест на вагітність, який продається в будь-якій аптеці дозволяє з великою вирогідностю дізнатися вагітні ви чи ні. Виконується він так: потрібно помочитися в стакан чи іншу посудину, дістати тест смужку, вмочити її по відмічену полоску і вже через 3-5 хвилин ви побачите: 2 смужки — результат позитивний, тобто ви дійсно вагітні, або ж 1 смужку — результат негативний. Іноді трапляється й таке, що ви не побачите жодної смужки — це означа, що результат не вірний, тому потрібно спробувати ще раз. Цей тест дозволяє дізнатись результат раніше чим зміг би лікар, приблизно з 1-го дня затримки менструації, деякі — з 7-го. Цей метод також діє в залежності від кількості того ж хоріонічного гонадотропіну.

Слід відмітити, що тест іноді показує і невірні дані. Для їх підтверження чи навпаки розвіювання обовязково потрібна консультація з лікарем. Тест показує позитивний результат при будь-якій вагітності, в тому числі і патологічній (трубній, яєчниковій), що може загрожувати життю. Уже, починаючи з 5-го тижня, лікар зможе побачити фізичні ознаки, що виникають при вагітності. Такими ознаками можуть бути: зміна кольору зовнішніх статевих органів і слизових оболонок піхви та шийки матки, зміна розміру матки.

Також ультразвукове дослідження (УЗД) дає можливість дізнатись термін вагітності і стан плоду, його серцебиття. В залежності від терміну вагітності, лікар може сказати і термін пологів.

До лікаря акушера-гініколога потрібно звертатись з 10 тижня. А вже на 12 тижні вагітну повинні поставити на облік і дати направлення для проходження всіх лікарів, для оцінки стану її здоровя. Також їй потрібно здати всі необхідні аналізи.

Тепер декілька слів про переривання вагітності. Я не буду розповідати про шкідливість абортів, про це достатньо інформації. Скажу лише, що якщо ви наважились на цей крок, для цього повинні бути серйозні причини. Аборт роблять в терміні до 12 тижнів. Та й пізніше, чесно кажучи, ні один лікар не згодиться на пізній аборт тому, що це вже кримінальна справа. Памятайте, що чим менший термін тим легше проходить переривання вагітності.

Потрібно відповідально відноситися до свого здоровя і ні в якому випадку не приймати не обдуманих рішень. Бажаю вам всього найкращого, сподіваюсь, що прочитана інформація вам допоможе.

Больше новостей