10232020Headline:

Як комп’ютер шкодить нашому здоров’ю

105624_mediumСучасні діти багато спілкуються з телевізором, відео, комп’ютером, значною мірою одержуючи інформацію через відео ряд, а не з книг. Без сумніву комп’ютер сприяє інтелектуальному розвитку, розвиває логічне мислення, здорову моторну координацію. Весь світ знань доступний тому хто навчається через Інтернет.

Але у всьому має бути золота середина. Надмірне спілкування з комп’ютером негативно впливає на здоров’я. Особливу загрозу це становить для незміцнілого молодого організму. Зокрема комп’ютерні ігри – тільки створюють ілюзію спілкування. Надто небезпечно це для сором’язливих невпевнених у собі дітей. Реальне спілкування викликає у них психоемоційне напруження, ставить їх у ситуацію дискомфорту. Натомість комп’ютер дає можливість перенестися в інший світ, в якому можна відчувати себе комфортно. І дитина дедалі більше цурається реального світу, де її загрожують негативні оцінки, необхідність щось змінювати в собі.

Захоплення ігровими програмами супроводжується сильним нервовим напруженням, оскільки вимагає швидкої зворотної реакції. За даними експертів всесвітньої організації здоров’я, навіть робота за комп’ютером не більше однієї двох годин спричиняє у 73% підлітків загальну й зорову втому, тоді як звичайні навчальні заняття – тільки у 54%. Сидяча поза призводить до порушення осанки.

Як всі електроприлади комп’ютер створює електромагнітне поле, при чому його сила не поступається випромінюванню мікрохвильової печі або телевізора. Але в безпосередній близькості до них ми не проводимо так багато часу, як із комп’ютером У людей які працюють за комп’ютером від 2 до 6 годин на добу, функціональні порушення центральної нервової системи трапляються в середньому 4-6 разів частіше, ніж у людей які не пов’язані з роботою на ПК. Хвороби серцево-судинної системи – вдвічі частіше, хвороби верхніх дихальних шляхів – у півтора рази частіше, хвороби опорно рухового апарату в – втричі. Із збільшенням тривалості роботи на ПК ці співвідношення різко зростають.

Варто знати що випромінювання рідкокристалічного монітора значно нижче ніж у комп’ютерах, попереднього покоління. Тому не купуйте старих моніторів, які вже були в ужитку. Вони дають електромагнітне випромінювання, що в десятки разів перевищує допустимий рівень.

Приміщення де стоїть комп’ютер повинно мати достатню площу. На одного користувача має припадати не менше 6 кв. м. Системний блок і монітор повинен знаходитись якомога далі від користувача.

Не можна залишати комп’ютер уключеним тривалий час, якщо на ньому ніхто не працює.

Оскільки електромагнітне випромінювання від стінок монітора значно більше ніж від екрана комп’ютера, треба розміщувати його в кутку кімнати – так, щоб стіни поглинали це випромінювання.

Є ще кілька причин, через які треба дуже обережно працювати з комп’ютером, щоб не зашкодити здоров’ю. Навколо комп’ютера утворюється ще й електричне поле. Воно робить повітря сухим, слабо іонізованим. Крім того, це поле притягує до себе частки пилу, які осідають на легенях. Не даремно є навіть термін «Комп’ютерний пил». Усе це може призвести до хвороби органів дихання, до алергічних захворювань. Тому рекомендується як частіше робити вологе прибирання, провітрювати приміщення а також збільшувати його вологість. Для цього стане в пригоді місткість із водню, акваріуми або штучні водопади.

Через те що монітор находиться на близькій відстані, м’язи очей, що регулюють форму кристалика перебувають у постійному напружені, адже око сприймає відчуття світла від предметів, а монітор сам є випромінювачем світла.

Після тривалої роботи за комп’ютером починає різати, туманіти в очах А тому слід продумати, яке природне та штучне освітлення най доцільніше. Щоб сонячні проміння не падали на екран, було б добре аби вікна виходили на північ чи північних захід. Позбутися відблисків допоможуть жалюзі. Світло має падати з ліва на екран монітора. Штучне освітлення найкраще забезпечить лампа денного світла, прикріплена до стелі. Очі мають знаходитися від монітора на відстані мінімум 50 см. Оптимальна відстань 70 см.

Загалом є певні санітарно-епідемічні правила, які майже ніхто не виконує. Без шкоди для свого здоров’я першокласники мають сидіти за комп’ютером не більше 10 хвилин, 2-5 класи – 15 хвилин, 6-7 двадцять хвилин, 8-9 – 25 хвилин, 10-11 – два уроки по 30 і 20 хвилин. І то лише тричі на тиждень а не щодня . Дорослі можуть сидіти за комп’ютером 3 години. Якщо ви вимушені працювати довше, робіть не великі перерви через кожні 45 хвилин, а також вправи із здорової гімнастики.

___________________________________________________________________________________________