Вирощування хурми в квартирі

U

Хурма з родини ебенових. Це субтропічне листопадне дерево, яке налічує понад 200 видів. Батьківщиною є Китай. Дуже поширена в Японії з-за своїх солодких і дуже смачних плодів. Друга назва — «слива богів» — це унікальне дерево отримало за свої золотаві плоди з ніжною м’якоттю.

До основних сортів хурми, які знайшли широке росповсюдження, відносяться: звичайна, східна, віргінська (морозостійка). Всі сорти поділяються на терпкі (в’яжучі) та солодкі (нев’яжучі). Дерева хурми виростають до 12 метрів у висоту і є довговічними. У Китаї, наприклад, ростуть дерева, яким близько 500 років.

Розмножувати хурму можна за допомогою насіння, які дістають із стиглих плодів, промивають і просушують. Рекомендується обробити їх стимуляторами росту. Після цього насіннячко садять в горщик, накривають скляною банкою, або целофановим пакетом і ставлять у тепле місце. Приблизно через 2 тижні з’являються довгі паростки, які ростуть дуже швидко і формують потужну кореневу систему. По мірі зростання потрібно обережно, щоб не пошкодити коріння, пересадити росток хурми в горщик покрупніше. Від нестачі субстрату молода рослина може погано рости, у нього починають жовтіти листя.

Пересідає молода хурма кожну весну, більш доросла рослина пересідає раз в 3-4 роки. Рослина потребує багато тепла і сонячного світла. Влітку хурму потрібно винести за можливістю на сонце і свіже повітря, і тоді вона буде швидше рости і формувати кореневу систему. В домашніх умовах деревце виростає до 1,5 метрів, його можна підрізати, надаючи йому більш декоративний вигляд. У літні місяці хурму потрібно регулярно поливати, обприскувати і підгодовувати мінеральними добривами з невеликим вмістом азоту. Цвітіння починається в червні. Взимку хурму можна тримати в прохолоді.

Плодам хурми корисно зниження температури, вони від цього тільки швидше стають їстівними. Плоди славляться не тільки своєю соковитою м’якоттю, яка просто тане в роті, в них багато вітамінів і мінеральних речовин. Плоди хурми вважаються цілющими.

Больше новостей