Віники для бані: поради професіоналів

33-e14185529361851-620x413

Той, хто полюбляє добряче попаритись у сауні, знає, яку важливу роль у цьому процесі відіграє хороший віник. Адже це не лише звичайний атрибут чи символ парної, а важливий засіб для зміцнення і збереження здоров’я. Але й використовувати його треба вміючи.

  • Віник може бути сухим і свіжим. Сухий віник обов’язково запарюється в окропі, інакше він не поглинатиме піт і травмуватиме шкіру.
  • Щоб продовжити термін придатності віника, після процедури його необхідно добре висушити у підвішеному стані, час від часу струшуючи воду. Слід пам’ятати, що найдовше служить віник з дуба або хвойних порід, всі решта використовують лише кілька разів.
  • Наперекір розповсюдженій думці, віник це не палка для биття, тому надто розмахувати ним не потрібно, особливо при високій температурі, щоб не викликати опіків. Це, скоріше, інструмент для масажу, позитивна дія якого посилюється завдяки природним ефірним маслам.

Навички користування банним віником приходять з часом. Але й вибір його також має свої тонкощі. Вирушаючи до сауни, знавці воліють не купувати готовий, а заготовляти віник власноруч, адже кожне дерево по-особливому вливає на організм.

  • Березовий віник м’який, гнучкий, ніжно, але глибоко очищує шкіру, виводить шлаки, позитивно впливає на нирки, покращує вентиляцію легень, лікує ревматизм, сприяє загоєнню ран, покращує настрій.
  • Віник з дуба більш міцний і жорсткий, з неповторним ароматом. Чудово підходить при шкірних і серцевих захворюваннях, гіпертонії, має бактерицидні властивості, зменшує потовиділення, заспокоює нервову систему.
  • З ялівцю в’яжуть окремі віники, використовують гілочки, додаючи до інших, або стелять їх на підлогу в парній. Цей кущ, завдяки великій кількості ефірних масел та вітаміну С, лікує органи дихання, сечостатеві, шкірні хвороби.
  • Евкаліптовий віник, на жаль, заготовити в наших широтах важко, але купити його варто. Чудові антисептичні властивості дерева знезаражують приміщення, наповнюючи його лікувальними парами, незамінними при захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Крім того, евкаліпт має знеболюючу властивість.
  • Енергетику людини покращить віник з клена, даруючи спокій і розслаблення. А величезна кількість мікроелементів, які містяться у листі, корисна при авітамінозі, вірусних та простудних захворюваннях, хворобах шкіри, пораненнях.

Віники для бані роблять з липи, полині, бамбука і навіть кропиви. Усі вони дарують здоров’я, красу та молодість нашому тілу, тому спробувати варто кожен.

Больше новостей