Сучасні естрадні вокалісти України та їх внесок у розвиток національної культури

65

Сучасна українська музика увібрала весь національний характер, багатовікову історію і світові музичні тенденції. Коли люди слухають або виконують різні музичні твори, які були написані професійними композиторами – представниками різних епох, мають можливість переконатися, що джерелом для професійного українського мистецтва є народна творчість. Не виключенням є і популярна музика.

У кожній країні вона має свою національну характеристику. А пісня є, зокрема, усвідомленим чи не усвідомленим джерелом творчості естрадних композиторів та виконавців. Українська культура не має майбутнього без пісні, яка всюди звучить навколо нас. Пісні для України це все: і її поезія, і її історія. Українську пісню треба любити з дитинства, з маминої колиски. Хто не перейнявся глибоко українською піснею, той нічого не дізнався з її минулого.

Україні 21 століття подарувало багато талановитих співаків. Великий творчий досвід дає їм можливість працювати над вокальною майстерністю молодих виконавців. Деякі є відомими артистами: К.Бужинська, Н.Валевська, В. Павлик, О.Шпортько. В Україні багато проходить різних вокальних конкурсів популярної музики. Найвідоміші конкурси естрадних виконавців в Україні це “Червона рута”, ” Крок до зірок “, “Чорноморські ігри”. Будь-яка країна, яку хвилює її майбутнє, вважає за необхідне випускати цілу серію якісних дитячих проектів. Цим рецептом, як завоювати дитячу аудиторію шляхом «розкрутки» талановитих дітей на великій сцені і телеекрані – скористався ректор КНУКіМ, а також генеральний продюсер дитячого конкурсу «Крок до зірок» Михайло Михайлович Поплавський.

Даний конкурс – це вклад у творче майбутнє України. Михайло Михайлович один з небагатьох наших співвітчизників, який домігся успіху. Поплавський вважає, що духовні та моральні цінності треба у людині закладати з народження. Адже діти, учасники вокальних конкурсів, завтра будуть представляти у світі нову національну еліту України . Таким чином, він робить інвестиції у майбутнє, у розвиток наших дітей. Сьогодні завдяки вищевказаного конкурсу стали відомі М.Ньютон, Є.Бушміна, М.Яремчук, срібний призер конкурсу «Нова хвиля -2008» І. Розенфельд, переможниця дитячого «Євробачення» та «Нової хвилі» Н. Петрик та її сестра Віка, яка посіла друге місце.

Чого варто тільки проект «Співаючий ректор»? Вийшов на сцену без особливих вокальних даних, зате з чудовими кліпами та піснями, Михайло Михайлович став одним з найуспішніших співаків в Україні. В Україні не вистачає людей здатних створювати значущі великі проекти. М. Поплавський – ось саме така людина . Він – легенда і феномен новітньої української історії. Все, що він створює – є об’єктом народної любові. Михайло Михайлович об’єднав талановитих співаків (викладачів) і талановитих дітей (студентів), що і все більше впливає на культурну сферу України, а отже, на процеси формування її ідентичності. Майже всі люди у світі мріють про майбутнє, але тільки деякі з них здатні втілити задумане.

Больше новостей