Способи зберегти копчену рибу в домашніх умовах

sklki-yak-zbergati-kopchenu-ribu-v-domashnh-umovah_655Копчена риба, яку приготували самостійно в домашніх умовах, надзвичайно ароматна, соковита та смачна. Але часто буває так, що з’їсти одразу всю порцію продукту неможливо, тому потрібно продумати, як же зберегти страву з усіма її корисними якостями. Які умови треба створити, щоб копчена риба довгий час зберігала свій неперевершений смак та аромат?

Який термін зберігання?

Дома найдовше можна зберігати рибопродукцію холодного копчення. Для цього її треба помістити в холодильник, де вона зможе пролежати близько 10 днів. Якщо ж це рибка, копчена гарячим способом, то її потрібно з’їсти вже за 3 дні. Краще всього продукт розмістити на середній поличці біля задньої стіни, там температура тримається біля +3ºС.

Варто постійно слідкувати, щоб на поверхні риби не завелася пліснява. Для цього треба підібрати чисту упаковку, а загорнути страву таким чином, щоб забезпечити прилив свіжого повітря. Також не слід забувати і про чистоту самого холодильника, його потрібно вчасно розморожувати, в ньому не повинні зберігатись зіпсовані продукти.

Копчена риба втратила свою свіжість і не годна до споживання в тому випадку, якщо:

  • Поверхня тушки стала слизькою на дотик;
  • Має кислий неапетитний запах;
  • Покрилася зеленуватим або брудно-сірим нальотом.

Щоб перевірити свіжість продукту, треба увіткнути зубочистку в області хребта і понюхати м’ясо. Якщо запах ще не з’явився, але є білуватий наліт, то рибку слід протерти рослинною олією або сіллю.

Способи зберігання копченостей

Часто для рибних страв, приготованих методом копчення, використовують вакуумну тару, придбати яку доволі просто. Продукт, запакований у вакуум, зберігає свої корисні та поживні властивості протягом 2-3 місяців.

Для зберігання такого специфічного делікатесу часто використовують звичайну морозилку, де її можна тримати близько 2 місяців, а іноді й довше, що залежить від сорту риби. Після заморозки рибку треба трохи підігріти в мікрохвильові печі, тоді смак її буде ще більш насиченим.

Доволі дієвим методом, який виключає замороження, вважається зберігання продукції в тканині, просоченій сольовим розчином. Поверх тканини рибку замотують ще в папір, потім її треба помістити на нижню полицю холодильника. В такому виді вона залишиться свіжою та смачною доволі довгий час.

Можна скласти копчені тушки в каструлю, банку або іншу ємність, а на дно покласти ялівцеву гілку, після чого щільно накрити її кришкою. Якщо риба закопчена правильно холодним методом, то її можна зберігати в прохолодному, добре провітрюваному приміщенні. Перед цим її треба загорнути у фольгу або мішковину та скласти в ящик, пересипаючи дерев’яною тирсою.

Джерело – сайт www.r-b.in.ua

Больше новостей