Шини з кульбаб — вже реальність

39896c195d87a535fbff3ab21ec

Кількість автомобілів в сучасному світі неухильно зростає. Автомобілізація серед жителів країн, що розвиваються, також вносить свій вагомий вклад у збільшення щорічних продажів.

Виходячи з даних передумов, фірми, що виробляють автомобільну гуму, небезпідставно очікують сплеску зростання попиту на свою продукцію. Сьогодні автопокришки виробляють переважно з натурального каучуку, який роблять з бразильської гевеї. На її частку припадає 90-92% усього світового виробництва натурального каучуку в світі.

Гевея бразильська — тропічне вічнозелене дерево, висота якого сягає 20-30 метрів. Оскільки цей природний ресурс обмежений, проблема заміни натурального каучуку на альтернативні замінники, з кожним роком, стає все гостріше.

Тому не дивно, що розробники з компанії Continental, всерйоз розробляють абсолютно нову технологію, яка дозволить виробляти в промислових масштабах шини з кульбаб. За твердженням вчених каучук, зроблений з кульбаб, за якістю, не гірше, ніж з гевеї.

Перевага технології в тому, що кульбабки можна вирощувати в будь-якому кліматі і на необов’язково родючих грунтах. Масовий перехід на каучук з кульбаб дозволить істотно знизити витрати на транспортування сировини і допоможе зберегти тропічні ліси.

Покришки, зроблені за новою технологією, нещодавно були представлені компанією напоказ.

Єдиною проблемою на сьогодні є здійснення промислового виробництва цих шин, оскільки немає необхідної кількості сировини.

Інженери компанії Continental обіцяють появу нових шин в автомагазинах у наступні три роки.

Больше новостей