09242018Headline:

Подводные съемки на озере Свитязь

29034637Смарагдові води не лише тішать око красою, а й відомі своїми лікувальними властивостями. Це й не дивно, адже озеро поповнюється з артезіанських джерел, тому й вода така м’яка та прозора, наче ключова. Максимальна глибина досягає 50-58 метрів. Однак, чула від місцевих здогадку, що Світязь можна перейти убрід. Тож, озеро таїть в собі багато загадок. Про підводний світ озера інформує Таблоїд Волині.

Озеро також оповите численними легендами. Одна з них оповідає, що стяло на цьому місці місто, прекрасне, як мрія. Правив у ньому князь Туган, у якого була красуня-донька. Одного дня рушив князь з дружинниками захищати рідну землю, але згадав, що залишив місто без захисту. Повернувшись, повідомив про свої думи доньці. Вона заспокоїла батька, бо бачила сон, що все буде добре. Але темної ночі ворог підступив до міста, і вже тріщать ковані міддю ворота, вже горді світязянки готуються померти в полум’ї , щоб не схилитися перед ворогом. Та князівна вблагала богів і ті сховали горожан. Розверзлася земля і поглинула місто, а на тому місці з’явилося озеро.

Вся дівоча врода сплинула на поверхню квітами-лататтям. А кожен ворожий воїн, хто намагався їх зірвати, помирав у водах озера Світязь.

Досліджувати підводний світ Світяза так само цікаво, як і милуватися його краєвидами. Автор відео, на жаль, невідомий, однак цікаво поспостерігати за життям під водою.

___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________