09262020Headline:

Питання теплопостачання у Херсоні вирішено

На ПАТ «Херсонська ТЕЦ» відбулася прес-конференція, у який взяли участь керівники області та підприємства.

«Опалювальний сезон повинен був розпочатися 17 жовтня. Проте, через заборгованість перед ПАО «Херсонгаз» за транспортування газу попереднього опалювального сезону котельню підприємства було розпломбовано лише вчора о 16.00 після втручання очільника області Андрія Гордєєва. Сьогодні першочергово до тепла підключимо соціальну сферу міста: школи та дитячі садки, а протягом двох наступних днів мешканці міста отримають тепло в своїх оселях», – запевнив головний інженер підприємства Ігор Цицик.

З приводу ситуації, що склалася з відтермінуванням опалювального сезону, зокрема, довкола початку роботи ТЕЦ голова ОДА Андрій Гордєєв зазначив, що розблокування ТЕЦ та виконання її зобов’язань перед ПАО «Херсонгаз» стало можливим завдяки сприянню Уряду: «В цілому ситуація по області є стабільною та штатною, теплоносій генерується по всій області. На жаль, лише ситуація із опаленням у м.Херсоні була не урегульована відповідними органами місцевої влади. Але, вже зроблено все, щоб мешканці міста почали отримувати тепло в своїх оселях».

Також очільник області розповів, що державне підприємство є напівбанкрутом та потребує інвестування, тому за рішенням Кабміну підлягає приватизації. «Розвиток ТЕЦ без капітальних інвестицій є неможливим. Термоізоляція та переукладання тепломереж має бути здійснена за сучасними технологіями, тому що вони постачають тепло 48% об’єктам теплопостачання міста.

Виконуючий обов’язки заступника голови ОДА Олександр Адамчик розповів про ситуацію з теплопостачанням в області та зазначив, що були певні проблеми з лімітами на бюджетний газ, які мали ПАТ «Херсонська ТЕЦ» и МКП «Херсонтеплоенерго», але вони були вирішені вчасно.

Окремо Олександр Адамчик розповів, що Генічеський район вже підключено до теплопостачання на 100%. «Через великі морози можуть виникнути проблема із навантаженням, але ми вже зараз відпрацьовуємо це питання – схему газопостачання було змінено, йде будівництво твердопаливних котлів альтернативного опалення для забезпечення теплом соціальної сфери району. Маємо впевненість, що в цьому році проблем із теплом в оселях Генічеського району не виникне».

Джерело

___________________________________________________________________________________________