10292020Headline:

ОСББ – правила оподаткування

3Мешканці багатоквартирного будинку прийняли рішення створити ОСББ з метою здійснення обслуговування свого будинку. Чи може така організація зареєструватися як неприбуткова?

 З 10.04.2015 р. набрав чинності Закон України від 18.03.2015 р. № 263-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій» (далі – Закон № 263), яким доповнено перелік неприбуткових організацій об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, асоціаціями власників жилих будинків та житлово-будівельних кооперативів.

Тобто, скористатися правом для отримання статусу неприбутковості такі організації зможуть, якщо метою їхньої діяльності не буде одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників такого об’єднання (пп. 133.1.1 ст. 133 Податкового кодексу).

Якщо державна реєстрація такої неприбуткової організації відбулася після 31.12.2014 р. та до набрання чинності Законом № 263, у разі внесення її до Реєстру неприбуткових організацій та установ протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом вона вважається такою, що внесена до Реєстру з дня її державної реєстрації.

Отже, отримати статус неприбуткової організації ОСББ може у разі внесення її контролюючим органом до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

___________________________________________________________________________________________