10222020Headline:

Коньяк

anypics.ru-62453

Коньяк – напій аристократів, який по праву дійсно займає одне з перших місць у списку напоїв світу. Вважається, що історія цього напою починається з I століття нашої ери, коли римляни, під час правління імператора Пробуса, завезли у Францію перший виноград. До кінця IV століття виноград, як культура поширилася в усі Франції, а в ХII столітті французькі винороби поставляли вино високої якості далеко за межі своєї країни. У ХVI столітті виробництвом вин займалися у всій Франції, і можливо через перевиробництво, а по деяким даними для спрощення транспортування винороби застосували до вин процес перегонки, так і отримали коньячний спирт. Спочатку передбачалося, що при додаванні води можна буде отримати знову вино. Але зрозуміли, що це помилково, а проведені досліди посприяли народженню нового напою. Розведений водою коньячний спирт назвали брендуайн.

Як в точності з’явився коньяк, історики не знають. Розповідають, що один француз Шевальє де ла Круа застосував до коньячного спирту процес подвійної перегонки.

Одержаний напій, як і вино, зберігався в підвалах, в дубових бочках. Коли відкрили, через декілька років одну з таких бочок, то помітили, що напій поміняв смак і став більш насиченим. На честь французької провінції Коньяк, напій отримав свою назву.

На початку ХVII століття у Франції починають масове виробництво цього напою. Коньяк в бочках поставляється в країни Північної Європи, Голландію, Англію, Америку. Тільки з кінця ХIХ століття коньяк починають розливати і транспортувати в скляних пляшках.

Напевно, одна з найвідоміших марок французьких коньяків в нашій країні це Хеннесі. А датою заснування коньячного Дому Хеннесі вважається 1765. Відставному ірландському капітану на ім’я Річард Хеннесі, який прибув на лікування до Франції сподобався французьке містечко Коньяк, він залишив службу і переселився туди жити, а зароблені на військовій службі гроші вклав у коньячне виробництво. Емблемою Дому стала частина фамільного герба Хеннесі – піднята рука з алебардою.

Спочатку Дім Хеннесі експортував напій до Англії, а вже в ХIХ столітті коньяк з цією маркою поширився по всьому світу.

Ще одна дуже відома французька марка цього напою Камю. Майже через сто років після заснування Дому Хеннесі в 1863 році в тому ж французькому місті Жан Батист Камю засновує свій коньячний дім. Засновнику Дому Камю, нащадки зобов’язані в першу чергу неповторним секретом оксамитового смаку та вишуканим букетом цього напою. Завдяки якості свого напою Коньячний дім Камю через 7 років після свого заснування стає відомим по всьому світу.

Засновнику компанії в усьому допомагали його сини старший – Едмон, і молодший Гастон. Історія зберегла факти, про те що Гастон Камю багато разів відвідував Росію на запрошення Миколи II.

___________________________________________________________________________________________