10292020Headline:

Херсонці «забули» задекларувати 1 мільйон доходу від спадщини

На Херсонщині встановлені факти ухилення від декларування доходів у вигляді спадщини від членів сімї не першого ступеня споріднення.  Так, спеціалісти управління оподаткування доходів та зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Херсонській області провели 135 документальних позапланових перевірок своєчасності та повноти розрахунків з бюджетом податку з доходів фізичних осіб при отриманні спадщини. За результатами проведених  заходів податкового контролю громадянам донараховано 1 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб,  штрафних санкцій та пені.

Слід нагадати: спадщина та подарунки оподатковуються за нульовою ставкою тільки якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення, а саме від батьків, чоловіка, дружини або дітей, у тому числі усиновлених.

Всі інші члени сім’ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми, при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці п’ять відсотків податку на доходи фізичних осіб.

Якщо  спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку  становить 15% або 17%.

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, подаровані платнику податку, оподатковується згідно з правилами, встановленими Податковим кодексом України для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 ПКУ).

___________________________________________________________________________________________