На курортах Херсонщини запрацюють поліцейські станції

На Херсонщині розпочався курортний сезон. Для безпеки відпочивальників, підтримання публічного порядку та запобігання правопорушенням у курортних районах запрацюють 4 поліцейські станції: Залізний Порт, Лазурне, Хорли та Арабатська стрілка. Вони діятимуть упродовж всього курортного сезону, розповів у програмі Українського радіо.Херсон заступник начальника управління превентивної діяльності поліції ГУ Нацполіції в Херсонській області Ярослав Шанько.

” Поліцейська станція – це службове приміщення яке надається поліцейському для виконання покладених на нього завдань із забезпечення правопорядку в межах його дільниці. Вже не перший рік з початку курортного сезону до цих поліцейських станцій відряджаються додаткові сили та засоби в тому числі і з інших областей. Цьогоріч до поліцейських станцій буде відряджений 161 поліцейський. Більшість з них з Херсонщини”, – каже Ярослав Шанько.

За його словами протягом усього курортного сезону діятимуть ковід-патрулі, до яких входитимуть поліцейські, представники місцевого самоврядування та інших зацікавлених служб. Вони перевірятимуть дотримання умов карантину всіма, хто надає послуги відпочивальникам.

” Будемо стежити і за стихійною торгівлею. В першу чергу попереджатимемо, роз’яснюватимемо, але якщо будуть систематичні порушення будемо застосовувати міри адміністративного законодавства”, – каже Ярослав Шанько.

Також, поліцейські та рятувальники спільно проводитимуть профілактичні заходи – пояснюватимуть відпочивальникам, як безпечно поводитися на воді або діяти в іншій ситуації.

” Якщо зникла дитина, ніякому разі не потрібно самостійно починати пошуки і втрачати дорогоцінний час. Негайно треба повідомити 102, якщо поруч є рятувальна станція, звернутися туди і вже потім починати паралельно самостійні пошуки. Якщо зникає дитина, то збирається 100 відсотків особовий склад. В зоні відпочинку, особливо біля води, треба бути дуже обережними, ніколи не залишати буз уваги свою дитину”, – пояснює Ярослав Шанко.

Усі поліцейські, за його словами, забезпеченні засобами індивідуального захисту на 100 відсотків. Наразі триває їх вакцинація.

Як повідомив начальник головного управління Нацполіції в Херсонській області Олександр Прокудін, поліцейські пости планують відкрити на островах Джарилгач та Бирючому, які останнім часом стали дуже популярні серед відпочивальників. Але остаточне рішення залежить від голів ОТГ.