У Гайворонi порушили проблему безпеки людей на Пiвденному Бузi

zp7czyzwhtkВ місті Гайворон, у річці Південний Буг є проблема, точніше одна з багатьох проблем, за яку ніхто і ніколи не підіймає питання.

Суть у тому, що безконтрольно рибалки забивають щороку сотні колів, для прив’язування човнів посеред річки. І все було б добре, якби не крига, яка ці коли, а вони зазвичай діаметром від 15 см, щороку ломає, хилить та висмикує з дна і сюди ж й залишки від зламаних надводних частин колів. Все це на практиці, становить надзвичайно серйозну проблему для власників човнів та й для просто відпочиваючих на воді громадян, які полюбляють запливати на середину річки, чи що ще гірше, стрибати у воду з човна.

Та деякі рибалки, в одвічному українському бажанні зробити все на віки, забивають у дно водойми навідь і рельси, від вузькоколійки. Як приклад, в самому початку острова закоханих, кілька метрів від узрізу комишу, на глибині 10-15 см, стирчить навскіс вістрям, край однієї з багатьох, саме таких рельс, яку як і решту, силою зсуву крижаних пластів, похилило нижче рівня води і за неї вочевидь, всі вже забули. Однак саме ця рельса, стала на днях причиною аварії на воді, пробивши дно дюралевого човна, одному з мешканців міста, який нащастя благополучно врятувався сам, та завдяки плавучості човна, врятував і човен, який набрався повний води.
Що було б з надувним човном, чи човном з дерев’яним дном, здогадатись не важко, наслідки були б трагічнішими.

Коли свого часу, на пляжі бази залізничників, що на третьому кілометрі, був прив’язаний великий металевий понтон, з якого люди стрибали купатись та рибалили і який згодом забрали кудись. То після нього в воді, на глибині біля півтора-два метри, залишились стирчати з дна, дві метрові забиті колись рельси, які і утримували для підводної розтяжки цей пантон. І ми понад місяць, звертались до всіх структур, допоки ці рельси не витягли з дна, де вже почали будувати новий місток, з якого головами всі попадали б саме у ці рельси.

alpf5ufubfk

Щодо колів і їх безконтрольного забивання, то знайомі підводні мисливці розповідають, що зараз під водою з обломаних колів, які доходять майже до поверхні, стоїть мов наче цілий ліс. І ніхто не знає, коли стрибатиме вкотре з човна, щоб скупатись, чи просто пливучи у своїх справах, чи не наштовшнеться він саме на один з таких колів.

Проблема дійсно є і тут на нашу думку, має бути спільне рішення в першу чергу МНС, рибоохорони, екологічної інспекції та влади міста з тим, щоби повністю заборонити будь-яке забивання колів чи інші дії, які можуть становити потенційну загрозу для руху човнів і здоров’я відпочиваючих на воді громадян. Оскільки проблема таки є і її всеодно потрібно вирішувати, допоки не постраждали люди.

Джерело